YÜZER DALGAKIRAN

Yüzer dalgakıran denizde güvenli alanlar yaratır. Modüler yapısı sayesinde birbirine farklı kombinasyonlarla bağlanarak oluşturulan yüzer dalgakıran su üzerinde pek çok çözüme cevap verir. Dalgakıran sistemi yüksek periyotu, dayanıklı gövde yapısı ile deniz üzerinde güçlü ve uzun ömürlüdür.

Yüzer DalgakıranYüzer DalgakıranYüzer Dalgakıran

Yüzer dalgakıran sistemi tek sıralı, 2 sıralı, 5 sıralı ve 7 sıralı olarak birbirine bağlanabilir. Bölgedeki dalga yüksekliği ya da risk faktörü gibi etmenlere göre hangi sistemin uygun olacağına karar verilir. Güvenlik bariyeri olarak kullanıldığında 3 metreden 22 metreye kadar tekneleri durdurma gücüne sahiptir.

Bölgede dip akıntılarını ve yüzey akıntılarını kesmeyeceği için bölgenin kirlenmesi engellenir.

Site, liman, balıkçı barınakları, sahil, koy gibi sıkıntılı yerlerde belirli dalga peryodlarında çözümler sunar. Yüzer dalgakıranın amacı kurulduğu bölgede mevcut olan dalgaların enerjisini kırarak sahile dalganın minimum kuvvetle gelmesini sağlamaktadır. Modül şekli ve bağlantıları sayesinde kırılan dalganın enerjisini %90’a kadar alabilir, suyun doğal akışında veya yönünde bir değişiklik meydana getirmez.

Ayrıca güvenlik bariyeri olarak da kullanılabilir.

CMS-056-BY

BoyutlarDraftFreebord
115X50 cm12,5 cm102,5 kg
Yüzer Dalgakıran

CMS-055-BY

BoyutlarDraftFreebord
80X35 cm15 cm65 kg
Yüzer Dalgakıran